"Słowami Patrona wsparci za Jego wzorem iść chcemy" - na Jubileusz 2000 lat Chrześcijaństwa uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy aktywnie włączyli się w obchody Wielkiego Jubileuszu. Brali udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, muzycznym i literackim pt. "Znaczenie 2000 lat Chrześcijaństwa w historii i kulturze narodu polskiego", któremu patronowali: Prymas Polski Kard. Józef Glemp oraz Minister Edukacji Narodowej Mirosław Handke.
11 listopada w ramach gminnych uroczystości jubileuszowych, połączonych ze Świętem Niepodległości, młodzież szkolna wzięła udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Miejsca kultu chrześcijaństwa w Twojej miejscowości", który zakończył się wydaniem kalendarza z nagrodzonymi pracami i otwarciem wystawy w Domu Kultury w Pysznicy. Tego dnia odsłonięta została pamiątkowa tablica przy Krzyżu Grunwaldzkim w Pysznicy, a następnie młodzież przedstawiła program artystyczny "Przy Twoim stole Panie i dla mnie miejsce jest".

16 października w ramach obchodów Święta Szkoły odbyły się II warsztaty papieskie pt. "Papież w oczach dziecka. Zgodnie z ceremoniałem szkoły papieskiej, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej noszącej imię Jana Pawła II.

Sukcesy uczniów wynikające z pracy wychowawczej ściśle związanej z Patronem Szkoły:

Konkurs na Logo Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego
- I miejsce - Marta Bąk
Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej i Religijnej szkół im. Jana Pawła II w Oleszycach
- wyróżnienie dla duetu wokalnego w składzie Natalia Brak i Alina Stępień
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Polska liryka religijna”
- wyróżnienie /Agata Drąg i Paulina Maślach/
Diecezjalny Konkurs na Palmę Wielkanocną w Sandomierzu